A laminált padló lerakása alapfeltétele, hogy az aljzatbeton egyenletes legyen. Ennek híján "süppedős" padlónk lesz, ezért egyenelteln talaj esetén a munka elkezdése előtt javasolt önterülő aljzatkiegyenlítő alkalmazása. Textilburkolat nem alkalmas laminált padló aljzataként. A laminált padlót célszerű legalább 1 nappal a munka elkezdése előtt vízszintesen elhelyezni a burkolandó talajon. Laminált padló lerakásakor beton- és kőaljzaton min. 0,2 mm-es PE fóliát kell elhelyezni átfedéssel párafékezőként. Ajánlott hangszigetelő alátét lefektetése. A hangszigetelő alátét fektetésénél nem szabad átfedést alkalmazni. A lépés- és térzajszigeteléssel rendelkező termékeknél nem szükséges hangszigetelő alátét lerakása, de nem spórolható meg a PE fólia. Az ajtóknál és a nagy, egybefüggő tereknél tágulási hézagot kell hagyni, és profilokat kell alkalmazni.
Laminált padló lerakása
Alkalmazott eszközök:
gérvágó
derékszög
szúrófűrész
szegőléchez belső sarokelem
szegőlécrögzítő kapocs
A bútorok aljára érdemes védőfilceket erősíteni. A laminált padlót nem szabad túl sok vízzel tisztítani.
Laminált padló lerakás házilag
Laminált padló fektetése-lerakása: ha szeretné megtanulni, hogy hogyan kell lerakni a laminált padlót, a legegyszerűbb módszert mutatjuk meg önnek.
Az alábbi munkálatokhoz a laminált padló szakszerű lerakásához a következő szerszámok szükségesek:
jelölő eszköz, pl. ceruza
fűrész
derékszög
colostok vagy mérőszalag
ragasztószalag
Mielőtt lerakták a laminált padlót, fontos megbizonyosodni arról, hogy az adott padló megfelel a helyiség követelményeinek. Nem mindegy, hogy egy bevásárlóközpontban, irodában, nappaliban vagy hálószobában rakjuk le a padlót. A kopásállóság, vízállóság, padlófűtés követelményei más-más előírásokat támasztanak a padlóval szemben. A padló műszaki adatait a csomagoláson általában megtalálja.
A padló lerakása előtt meg kell vizsgálni talaj minőségét ha a padló egyenes nincsenek benne Gödrök kiemelkedése akkor lefektet hetük A megvásárolt laminált padlót házilag is a padló egyenesség ének vizsgálata ideális esetben vízmértékkel vagy egy hosszú egyenes léccel történhet ha 3 mm nél nagyobb eltérést tapasztal akkor jobb kiegyenlíteni a padló hibáit például aljzatkiegyenlítő vel vagy gletteléssel mert később ebből problémák származhatnak.
A 2. lépés az valójában megelőzi az első lépést. Ez azt jelenti, hogy a laminált padlót előzetesen már be kellett tennünk az adott helyiségbe, hogy felvegye a hőmérsékletét és páratartalmát. A laminált padló összerakott állapotban alkalmazkodik a helyiség klímához, de ez sokszor azt jelenti, hogy már összeilletve tágul vagy húzódik össze, amely miatt dilatáció keletkezik és nem lesz szép, egyenletes padlónk.
Párazáró fólia lerakása: az ásványi anyagokból gyártott padló nedvességének szigetelésére műanyag fóliát alkalmazunk, amely teljesen vízhatlan módon zárja le az aljzatbetont. A párazáró fólia darabjait 10 cm es átfedéssel illik egymásra illeszteni. Az illesztéseket ragasztószalaggal stabilizáljuk! Ügyeljünk rá, hogy a párazáró fólia a falra is felhajoljon, mert a szegélyléceknél is fontos a vízhatlanság megőrzése.
Ezután lehelyezzük a padlóalátét et aminek a feladata, hogy a padló egyenetlenségeit ellensúlyozza. A padlóalátét kiválasztása attól függ, hogy van-e padlófűtés a padlónk alatt, vagy szeretnénk-e zajcsökkentő fóliát alátenni pl. emeleti padló lerakás esetén, vagy szeretnénk-e hőszigetelő funkciót adni a padlóalátétünkek .
Az esetek túlnyomó többségében bőven elég egy sima habfólia használata. A habfóliát szintén úgy kell letekerni a padlóra, hogy egy kicsit fel nyúljon a fal felé. A fólia csíkok egymás mellé helyezése után ugyanúgy ragasztószalaggal kell rögzíteni, mint ahogy azt tettük a párazáró fólia esetén is.
A laminált padló lerakása a falaknál kezdjük, amelyek remélhetőleg párhuzamosak és merőlegesek egymásra. Ékekkel biztosítjuk a falak melletti dilatációs hézagot. A hézag és az ék mérete, szélessége 1 centiméter legyen. Ha a falak nem egyenesek, akkor amikor a falhoz érünk, le kell vágni a túlnyúló részt a padlóból pl. gérvágó fűrésszel. A következő sor laminált padló lerakásaa mintegy 25-30 cm-es eltolással kell hogy történjen. Ez az átfedés megfelelően illeszti egymáshoz a laminált padlót, Az egyik sort eltolással a következőt egész panellel kezdjük.
A fal kiszögelléseknél ki kell vágnom a panelből azt a darabot, ahová benyúlik a fal vagy a lépcső. Ne felejtsünk el éket használni! A jelölésekhez vonalzót ceruzát érdemes használnunk: precízen, pontos mérés után inkább kétszer mérjünk, minthogy rossz helyen vágjuk el a panelt!
A tökéletes illesztéshez, pontos méretezéshez segít a reszelő. Kerek formák például fűtési csövek körbevágásánál érdemes a furat közepét megjelölni, és kivágni a panelt lyukfúróval. A kivágott lyuk fél centivel legyen nagyobb a csőátmérőnél, hogy itt is biztosíthassuk a dilatációs hézagot!
Az alábbi árak magyar forintban értendő, NETTÓ árak, az ÁFÁT NEM TARTALMAZZÁK!
Az alábbi árak magyar forintban értendő, induló NETTÓ árak, az ÁFÁT NEM TARTALMAZZÁK!